Kołatania serca przy leczeniu zaburzeń lękowych

Witam. Od ok. 8 lat mam średnio raz na 2 tyg. atak: nagle zaczyna mi bardzo szybko bić serce, jakby miało wyskoczyć, czuję je aż w gardle, tak łomocze. Zwykle jest tak, gdy nagle ukucnę lub się podniosę. Po kilku sekundach przechodzi i nagle serce przeskakuje na wolniejszy rytm. Jednak dzisiaj taki atak trwał kilka minut, po tym, jak usiadłam na łóżku. Spanikowałam, szczególnie, że leczę się na zaburzenia lękowe. Holter w szpitalu 6 lat temu - ok, EKG 3 miesiące temu też. Czy to coś groźnego?

Witam,
Opisane przez Panią objawy wpisane są w specyfikę zaburzeń lękowych. Nie napisała Pani czy korzysta z terapii psychologicznej w ramach leczenia wspomnianych zaburzeń. Zachęcam jednak do tego, ponieważ psychoterapia jest bardzo dobrą drogą do uzyskania poprawy.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam