Kołatanie serca i ból z lewej strony klatki piersiowej

Witam. Od pewnego czasu dolega mi kołatanie serca. Czuję też ból z lewej strony klatki piersiowej. Często są to nieregularne bicia (tutaj pytanie o możliwe migotanie przedsionków. Niekiedy to nastaje, a niekiedy dosłownie spędza sen z powiek, ponieważ przez większość nocy nie potrafię zasnąć. Towarzyszą mi do tego często zawroty głowy, czy inaczej mówiąc uczucie ciężkiej głowy, która opada w dół. Może jest to nerwica lękowa? Proszę o radę. Ostatnio wykonywałem EKG - w porządku, tętno ok. 95.

Polecam konsutacje psychologiczną, bo - skoro nie ma fizykalnych źródeł trudności - możliwe jest, iż są to objawy na tle nerwowym. Pozdrawiam

Dla pewności warto zgłosić się na wizytę do lekarza rodzinnego, aby wykluczyć problemy somatyczne, które wymagałyby specjalistycznego leczenia.
Opisane przez Pana objawy mogą również być symptomami zaburzeń lękowych, dlatego zachęcam Pana także do wizyty u psychologa, psychoterapeuty. Jeżeli będzie Pan zainteresowany może Pan umówić się do mnie, do Gabinetu w Katowicach.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna
www.psycholog-psychoterapeuta.com

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam