W przypadku nerwicy lękowej najskuteczniejszą metodą jest podjęcie psychoterapii. Zachecam do skontaktowania się z psychologiem, psychoteraputą. Pomoże Pani poradzić sobie zarówno z objawami, jak i emocjonalnymi i osobowościowymi przyczynami choroby.
Witam.
Jeżeli po konsultacjach z lekarzami usłyszała Pani diagnozę "nerwica lękowa", która to jest zaburzeniem emocjonalnych, to z całą pewnością zaleciłabym psychoterapię. Pomoże ona Pani dotrzeć do przyczyn trudności, jak również będzie miała na celu pomoc w pozbyciu się lub zminimalizowaniu większości przykrych objawów. Polecam terapię w nurcie psychodynamicznym, lub psychoanalitycznym, inne też mogą być skuteczne, ważne by terapeuta był specjalistą, po odpowiednim szkoleniu w zakresie prowadzenia psychoterapii.
Jeżeli Pani dolegliwości są bardzo nasilone i utrudniają normalne życie i funkcjonowanie można udać się do psychiatry, który zapewne zastosuje odpowiednią farmakoterapię, czyli przypisze leki. Może też wypisać skierowanie na terapię, jeżeli chciałaby Pani leczyć się w ramach NFZ - bezpłatnie, skierowanie jest bowiem wymagane w Paradnicach Zdrowia Psychicznego i Poradniach Psychologicznych.
Pozdrawiam.
Justyna Dziwólska - Adamus
www.psychoterapia.lublin.pl
Witam proszę przeczytać
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
moim zdaniem najlepiej pomoże Pani dobry psychoterapeuta. W ostateczności może Pani skontaktować się ze mną online, Jak z wywiadu wynika jestem przeciwnikiemleczenia farmakologicznego, Głowa do góry z tego się wychodzi.
Pozdrawiam serdecznie i życzę odzyskania równowagi duchowej
Witam,
Zachęcałabym do rozmowy z lekarzem, jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl
Pomoże Pani sobie po pierwsze przestając czytać rózne doniesienia o różnych chorobach. A po drugie podejmując psychoterapię. Pani opis trudności przywołuje mi na myśl zespół lęku panicznego, który należy do spektrum nerwic. Szczególnie polecam terapię poznawczo-behawioralną, która skutecznie radzi sobie z zaburzeniami na tle lękowym. Pozdrawiam
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Kołatania serca przy leczeniu zaburzeń lękowych – odpowiada Mgr Katarzyna Batugowska
- Zaburzenia lękowe a picie alkoholu – odpowiada Dr Krzysztof Dudziński
- Odczuwanie lęku a kołatanie serca – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Podwójne uderzenia serca przy zaburzeniach lękowych – odpowiada Mgr Małgorzata Bukowska
- Nerwica lękowa i paniczny lęk przed wymiotowaniem a ryzyko zarażenia grypą żołądkową – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Kołatanie serca i ból z lewej strony klatki piersiowej – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Zaburzenia lękowe i ataki paniki oraz duszności – odpowiada Mgr Barbara Szalacha
- Kołatanie serca i lęki po przebudzeniu – odpowiada Dr Marta Melka-Roszczyk
- Nerwica lękowa i problem z połykaniem – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Czy to może nerwoból od nerwicy? – odpowiada Mgr Agata Pacia (Katulska)