Zaburzenia lękowe a picie alkoholu

Choruję na zaburzenia lękowe. Przyjmuję leki od nieco ponad dwóch miesięcy (Edronax 4mg, Sertagen 50mg). Zażywałam również Xanax 0,25mg, jednak po dwóch tygodniach odstawiłam. Moje samopoczucie jest względnie dobre, problemy ze snem które miałam w okresie przed działaniem proszków również ustąpiły, lęki osłabły. Czy mogę pić alkohol podczas terapii? Jedni psychiatrzy mówią że można, drudzy że nie - wszyscy że zagrożenie jest zawsze. Czy nie ma żadnej "bezpiecznej ilości"? Niedługo sylwester...

Witam, gdyby Pani przyszła do mnie dwa miesiące temu, to zajęlibyśmy się nerwicą
lękową bez udziału farmakologii. Wtedy mogłaby Pani bez zagrożeń imprezować w Sylwestra. Teraz, kiedy jest już Pani na tych lekach, stanowczo odrazam, bo naprawdę
nie wiadomo czym się to może skończyć. Pozdrawiam serdecznie

Zamiast używania alkoholu (szczególnie podczas brania leków) warto pomyśleć o innych metodach poradzenia sobie z emocjami i zaburzeniami lękowymi- o psychoterapii. Psychoterapia pomoże Pani poradzić sobie z przyczynami, a nie tylko objawami choroby, a tym samym uzyskac skuteczna poprawe na dłuższy okres. Zachęcam do podjęcia zangażowanej pracy nad sobą.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam