Zaburzenia lękowe i drżenie rąk

witam, Cierpie na zaburzenia lękowe.Czy tzw trzęsieni się kiedys ustąpi? Trzęsą mi się ręce jest nieskoordynowana. Niektórzy twierdzą ze wyglądam jak alkochoiczka.... Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz Izabela

Witam Panią. Napisała Pani, że cierpi na zaburzenia lękowe. Mam nadzieję, że diagnozę postawił lekarz specjalista. Ustąpienie drżenia, o którym Pani napisała jest zależne od diagnozy, (rodzaju zaburzenia lękowego) planu i realizacji leczenia. Z obecnej wiedzy (wynikającej z badań) na temat zaburzeń lękowych wynika, że czasem połączenie okresowej farmakoterapii i psychoterapii daje pożądane rezultaty. Mam nadzieję, że znajdzie Pani w sobie siły by skorzystać z zaleconych przez specjalistów form terapii. Napisała Pani, że może być postrzegana jako alkoholiczka. Pani jednak zna prawdę. Proszę się skupić na sobie bo myśli jak inni Pani odbierają mogą wywoływać nieprzyjemne uczucia, które dodatkowo będą Panią osłabiały. Proszę postawić na siebie i skoncentrować się na swoim zdrowiu. Pozdrawiam Panią.

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - Poradni Leczenia Nerwic / Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam,

Zachęcam do wizyty u lekarza specjalisty psychiatry oraz psychologa, psychoterapeuty. Pani opis wskazuje na objawy zaburzeń lękowych. Po diagnozie, jaką ci specjaliści wykonają będzie wiadomo jaki sposób leczenia będzie dla Pani najodpowiedniejszy - psychoterapia, czy psychoterapia i farmakoterapia. Z wizyt może Pani korzystać prywatnie, lub w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pozdrawiam