Zaburzenia lękowe przed zamknięciem

ogarnia mnie lek przed zamknieciem i zacisnieciem, chodzi mni o to ze nawet jak jestem u dentysty i robiony jest mi odcisk zeba ze musze trzymac buzie przez jakis czas zacisnieta to ogarnia mnie paniczny lek ze nie moge w tym wlasnie momencie otworzyc ust jakby cos sie dzialo

Witam,
zaburzenia lękowe,jak słusznie Pani pisze,dotyczą nie pojedynczych sytuacji ale szerokiego problemu,który symbolizują np.napchane czymś usta.Dzieje się wtedy tak,jakby cały dawno zatarty w pamięci mechanizm zagrożenia znów się uruchomił.Problem dobrze jest powierzyć psychoterapeucie,niezależnie od stosowanej metody przewodniej/np.hipnozy/,bo nie o technikę pracy tu chodzi.Niemniej,można dziś wybrać dla siebie specjalistę poprzez rekomendacje od innych osób cierpiących na podobne fobie i lęki.
Pozdrawiam i zapraszam,gdy tak Pani zdecyduje.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam