Komora lewa nieposzerzona, grubość mięśnia w normie

Echo serca "Komora lewa nieposzerz, grobosc miesnia w norm., poza malym podaort. przerostem przegrody (przegr. 10-13mm, sciana tylna 9-10mm). Widoczne zaburzenie skurczu(hypo-akineza)segmentu podstaw. sciany tylnej i niewielka hypokineza przedniej czesci przegrody na poz. segm. srodkowego. Orient. wartosc FF ok. 60%. Lewy przedsion. w gornej granicy (39x44x47mm). Wielkosc jamy prawej komory (33mm)." Nie mialem zawalu oficjal., ale czy echo sugeruje, ze moze jednak mialem ukryty zawal? Dziekuje

Renata GrzechociĹska

Witam.
Występowanie obszarów hipokinetycznych może świadczyć o przebytym zawale, jednak całkowita frakcja wyrzutowa jest prawidłowa, więc całkowity skurcz serca jest prawidłowy.
Pozdrawiam