Komórki atypowe a zmiany złośliwe w piersi

Witam. Mam 34 lata. Odebrałam dziś wynik biopsji zmiany piersi. Brzmi on: cellulae antypicae. W uwagach napisano, że do ustalenia rozpoznania wskazane jest badanie histopatologiczne całej zmiany. Co to dla mnie oznacza? Czy są powody do niepokoju? Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Wynik oznacza "komórki atypowe", czyli podejrzane. Nie oznacza to, że na pewno mamy do czynienia z nowotworem złośliwym, ale należy dokładniej wyjaśnić charakter zmiany, czyli najlepiej - usunąć w całości i przeprowadzić badanie histopatologiczne. Proszę poddać się zabiegowi i być dobrej myśli - ponad 80% zmian w piersiach to zmiany łagodne.

Pozdrawiam serdecznie