Cellulae carcinomatosae, czyli rak piersi

Witam. Mialam robiona biopsja cienkoiglowa, otrzymalam wynik cellulae carcinomatosae, czyli rak piersi. Dodatkowo w USG piersi Birads 4c. Lekarz skierowal mnie na biopsje gruboiglowa której wynik to: Drobne wycinki miazszu sutka z obrazami typu dysplasia benigna mammae; w jednym z nich-zmiany najblizsze do blunt duct adenosis z atypia cytologiczna w niektórych komórkach. Co to oznacza? Lekarz jest teraz na urlopie i nie mam z nim kontaktu

Witam , nie znam wielkości zmiany , nie mogę więc odpowiedzieć co do dalszego postępowania! W każdym razie wynik badania z biopsji gruboiglowej wskazuje na obecność zmiany ŁAGODNEJ i jest on zawsze uważany za bardziej miarodajny gdyż jest to badanie histopatologiczne a nie cytologiczne! Pytanie tylko , czy biopsja gruboiglowa była trafiona dokładnie w zmianę! Na to pytanie winien odpowiedzieć lekarz wynkonujacy biopsję! z.żurawski