Liczne komórki prawdopodobnie tkanki łącznej o wrzecionowatych jądrach

Witam.Posiadam na ciele wiele guzków czy narośli,jak to określił lekarz są to nerwiakowłókniaki bądź włókniaki.Po biopsji największego z nich stwierdził że jest to włókniakomięsak i odesłał mnie do onkologa.Podaję opis z biopsji.Liczne komórki prawdopodobnie tkanki łącznej o wrzecionowatych jądrach. Obraz cytologiczny odpowiada nowotworowi pochodzenia mezenchymalnego.Wskazane pilne usunięcie zmiany z weryfikacją histopatologiczną.Czy na podstawie tego opisu mógł postawić takie rozpoznaie.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

wynik biopsji sugeruje, że należy wyciąć zmianę w całości i przesłać do badania histopatologicznego, aby móc postawić pewną diagnozę i ewentualnie podjąć dalsze leczenie. Rozpoznanie postawione przez lekarza kierującego jest uzasadnione, jednak do postawienia ostatecznej diagnozy poczekałabym do czasu uzyskania wyniku badania histopatologicznego całej usuniętej zmiany.

Podsumowując należy jak najszybciej usunąć zmianę w całości, przesłać do badania histopatologicznego i na podstawie tego wyniku ustalić dalsze postępowanie.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko