Jak ocenić wynik biopsji u 38-latka?

Witam serdecznie... oto wynik/opis mojej biopsji. Jak powiniem to interpretować. Zmianę mam ponad 4lata i raczej nie robi się większą. Profilaktycznie zrobiłem biopsje by jednak poznać z czym się borykam. Miejsce pobrania: węzeł chłonny okolicy podżuchwowej lewej Rozpoznanie patomorfologiczne: Strzępy szkliwiejącej tkanki łącznej włóknistej zawierającej nieliczne komórki kształtu wrzecionowatego, rozproszone makrofagi piankowate oraz ślad płynu białkowego. Wniosek: obraz mikroskopowy mało charakterystyczny, w kręgu różnicowym należy uwzględnić guz nowotworowy pochodzenia nienabłonkowego (w tym nerwowego) oraz łagodny nowotwór gruczołu ślinowego (szkiwiejący guz mieszany ?). Komórek atypowych nie uzyskano. Ostateczne rozpoznanie z materiału pooperacyjnego.

Interpretacja wyniku biopsji wskazuje na to, że nie wykryto w biopsji żadnych komórek atypowych, co jest pozytywnym wynikiem. Zmianę mikroskopową można określić jako mało charakterystyczną, co oznacza, że wynik jest zbyt niejasny, by wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Ostateczne rozpoznanie może być ustalone tylko po operacyjnym usunięciu zmiany i poddaniu jej szczegółowemu badaniu patomorfologicznemu. W związku z powyższym, zaleca się usunięcie zmiany chirurgicznie w celu postawienia właściwego rozpoznania.