Co oznacza wynik biopsji tarczycy 33-latki?

Uprzejmie proszę o interpretacje wyniku biopsji guza tarczycy oraz odpowiedz czy są ewentualne wskazania do zabiegu usunięcia guza. Kobieta 33 lata. Guz tarczycy. Zmiana łagodna-normotypowe tyreocyty rozproszone , tworzące płaty i układy drobnopecherzykowe . Koloid rozlany i grudkowaty. Pojedyncze makrofagi i strzępy tkanki łącznej . Obraz cytologiczny odpowiada wolu guzowatemu. Wyniki TSH, ft3, ft4, anty TPO w normie. Zmiana się powiększa . W maju średnica 0,74 mm , aktualnie 1,4mm

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze zależy od objawow miejscowych. Proszę koniecznie zgłosić się do endokrynologa