Drobne rozproszone komórki nabłonkowe z cechami atypii odpowiadają gruczolako-włókniakowi

Dzień dobry, poproszę o interpretację wyników biopsji cienkoigłowej guza piersi. "Krew. Drobne rozproszone komórki nabłonkowe z cechami atypii odpowiadają gruczolako-włókniakowi. Konieczne usunięcie zmiany" Dlaczego trzeba usunąć guza (10x8mm)? Czy dopiero po zbadaniu wyciętej zmiany będzie można stwierdzić jednoznaczne czy jest to nowotwór złośliwy? Poproszę jeszcze o podanie w miarę możliwości jakie jest prawdopodobieństwo, że to jest nowotwór złośliwy. Dziękuję za odpowiedz

Sugestię patologa oceniającego zmianę traktujemy zawsze bardzo poważnie. I tak należy podejść do tej wskazówki. Raczej jest to zmiana łagodna, jednak nie mamy tu stuprocentowej pewności. Dlatego wraz z Pani chirurgiem podejmą Państwo decyzję o dalszym leczeniu, czy przyjmuje się postawę wyczekującą. czy decyzję o wycięciu zmiany w całości.