Komórki gruczołowe z cechami niewielkiej atypii w gniazdach i grupach, rozproszone komórki mioepitelialne w tle

Witam, dostałam wyniki biopsji cienkoigłowej. Czy ktoś mógłby mi troszkę bardziej wytłumaczyć te wyniki? Mój lekarz mówi, że nie ma się czym martwić, jednak jestem lekko zaniepokojona.. 'Komórki gruczołowe z cechami niewielkiej atypii w gniazdach i grupach, rozproszone komórki mioepitelialne w tle, fragment łącznotkankowego podścieliska. Obraz może odpowiadać: Fibroadenoma, jednak konieczna weryfikacja histopatologiczna zmiany celem wykluczenia zmiany złośliwej.' Z góry bardzo dziękuję, Kasia

Aleksander Ropielewski

Wynik odpowiada gruczolakowłókniakowi. Jest to zmiana łagodna i zwykle wymaga jedynie obserwacji. W przypadku obciażeń lub powiększania się zmiany można ja usunać.

Pani Kasiu! Wynik mówi o obecności komórek , które nie wykazują cech złośliwości , ale lekarz opisujący zaleca koniecznie wykonanie badania materiału z biopsji chirurgicznej! - nie znam wielkości guza - nie wiem więc - czy w grę wchodzi tzw. biopsja wycinająca,tzn. wycięcie od razu do badania całego guza , czy , jeśli ma on pow. 2 cm średnicy - pobranie tylko części do badania histopatologicznego! zż