Guzek w piersi a nowotwór złośliwy

Guzek w lewej piersi na godzinie 2 Wynik biopsji cieńkoigłowej guzka piersi o wymiarach 1 cm rosnący 3 tygodnie wcześniej miał 7 mm krew pojedyncze komórki wielojądrowe birads 4 do usunięcia w całości i do przekazania do dalszych badań . Mam pytanie czy to jest rak i czy jest złośliwy ?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
4 stopień w skali BI-RADS oznacza zmianę podejrzaną. Rozpiętość ryzyka zmiany złośliwej jest bardzo szeroka i wynosi od 2 do 95%. Ostateczne rozpoznanie będzie można postawić po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego.