Konieczność pozostania w domu po rozpoznaniu półpaśca

Witam, od 3 dni mam wysypkę . Dzisiaj lekarz rozpoznał półpasiec. Poza lekkim swędzeniem nie czuję bólu ani większego dyskomfortu. Czy pomimo tego nie mogę w ogóle wychodzić z domu, póki nie ukończę leczenia? Czy ryzyko zarażenia innych jest tak wielkie?

Magdalena Mroczek

Półpasiec nie jest bardzo zakaźny, ale żeby nie narażać innych osób lepiej zostać 2-3 tyg w domu.