Konieczność rehabilitacji po złamaniu V kości śródstopia

Witam, miałam złamaną V kość śródstopia, przez 6 tyg noga była unieruchomiona w gipsie. Od 2 tyg chodzę bez uruchomienia, noga jest słaba, czasem boli przy większym wysiłku. Chciałam zapytać czy rehabilitacja po takim złamaniu jest konieczna ? i kiedy mogę uprawiać sport, zwłaszcza bieganie ?

Witam.

Rehabilitacja z fizjoterapeutą nie jest bezwzględnie konieczna, ale na pewno przyspieszyła by Pani powrót do uprawiania sportu i normalnego funkcjonowania bez bólu.

Musi Pani zacząć ćwiczyć stopę oraz całą kończynę. Bieganie na razie proszę odłożyć, a skupić się na marszu, chodzeniu na palcach, piętach, wychyleniach ciałem w różne strony stojąc na nogach itd. Kiedy nie będzie Pani boleć podczas ćwiczeń - można biegać.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Warto skonsultować się z dobrym fizjoterapeutą - jeśli potrzebuje takiego Pani we Wrocławiu - proszę o kontakt - mogę polecić taką osobę.

W takiej sytuacji często wystarczą 1-2 spotkania. Zostanie Pani zapewne poinstruowana jakie ćwiczenia należy wykonywać, aby powrócić do pełni sprawnośći.

Pozdrawiam,
Mikołaj Krekora
http://proreh.pl/