Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam,
jeżeli chodzi o zamianę gipsu na np.: łuskę to jest to bardzo dobry pomysł, żeby szybciej uruchomić kończynę. Jednakże wszystko zależy od tego jak szybko będzie się kość zrastała i czy lekarz prowadzący dopuści taką możliwość.
Zgodnie z przesłanka wczesności Polskiej Koncepcji Fizjoterapii z 1975 roku im wcześniej podjęta rehabilitacja tym lepiej.
Jeżeli nie ma pan aktywnego nowotworu i wszczepionego rozrusznika to można JUŻ robić zabiegi pola magnetycznego małej częstotliwości, ponieważ to pole przenika przez gips i powoduje szybszą regenerację uszkodzonej tkanki. Po zdjęciu gipsu dalej pole mag., laser punktowy i jak nie będzie obrzęku to krioterapia miejscowa. Jeżeli będzie obrzęk to ochładzanie w domu co 3 godziny na pół godziny plus owijanie bandażem elastycznym. Dodatkowo masaż lub terapia manualna (bez bólowa). Dla Pana najważniejsze zadanie między zabiegami to będzie nie wprowadzanie się w ból po to, żeby stwarzać tkankom warunki do gojenia się oraz wykonywanie zaleconych przez fizjoterapeutę ćwiczeń. Pozdrawiam Dziękuję.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy