Konieczność trzeciej dawki szczepienia przed zabiegiem usunięcia kamieni z woreczka

W przyszłym tygodniu idę na zabieg usunięcia kamieni z woreczka. Zauważyłam jednak że jestem zaszczepiona jedynie dwoma dawkami szczepionki przeciwko żółtaczce (engerix B ) i ostatnia dawka jest z 04/2013r. Czy powinnam jeszcze szybko zaszczepic sie trzecią dawką czy jednak przełożyć zabieg na inny termin i od nowa zaszczepić się 3 dawkami. Czy zalecane są jeszcze jakieś inne szczepienia przed takim zabiegiem

W wiekszosci szpitali nie są wymagane szczepienia, ale dla porządku moze Pani oznaczyć poziom przeciwciał, co swiadczy, czy jest Pani zabezpieczona przed ryzykiem infekcji