Konieczność wykonania powtórnego badania na toksoplazmozę u kobiety w 14 tygodniu ciąży

Witam. Proszę mi powiedzieć czego mogę się spodziewać po moich wynikach z toksoplazmozy. Jestem w 14 tyg ciąży IgG 139,1 i IgM 0,77. Mam skierowanie na powtórne i dalsze badania ale moje nerwy są już na wyczerpaniu. Proszę powiedzieć czego mogę się spodziewać. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przeciwciała w klasie IgG , które świadczą o przebytym w przeszłości kontakcie z toksoplazmozą ( zakażenie objawowe lub bezobjawowe) i wytworzyła Pani odporność. Przeciwciała IgM mówią, czy w ostatnim miała Pani w ostatnim czasie ponowny kontakt z pasożytem. Nie napisała Pani, jaki to był test i ile wynosi punkt odcięcia w danym laboratorium, dlatego nie mogę odnieść się, czy IgM są dodatnie, czy ujemne. Jednak biorąc pod uwagę postępowanie lekarskie, prawdopodobnie IgM są ujemne ( nie otrzymała Pani leczenia), kontrolne badanie ma na celu potwierdzenie przebytego w przeszłości zakażenia.