Konsekwencje pominięcia ostatniego szczepienia w wieku 18 lat

chciałam spytać czy ostatnie szczepienie w wieku 18 lat jeśli zostało pominięte jest na tyle ważne ze po kilku latach warto się jeszcze na nie zaszczepić? czy nie ciągnie to za sobą jakiś konsekwencji?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Warto uzupełnić szczepienia pominięte w 18 r.ż. Proszę udać się do lekarza, który ustali nowy harmonogram szczepień.