Kontakt kobiety w ciąży ze szczeniakiem posiadającym pasożyty Giardia

Witam jestem w 37 tygodniu ciąży. Właśnie dowiedziałam się od siostry że jej szczeniak ma pasożyty Giardia. Ze szczeniakiem mialam styczność tylko raz . Czy pasożyty te zagrażają ciazy lub dziecku ? Co powinnam zrobić?

Aleksander Ropielewski

Nie ma zagrożenia dla ciąży ani dla płodu, jednak w przypadku objawowego zakażenia konieczne jest leczenie.