Kontakt z dzieckiem chorym na ospę a ryzyko zachorowania

Witam!Mam 32 lata, wczoraj byłem w przychodni, gdzie było jedno dziecko chore na ospę( posiadało już wykwity na skórze). Oczywiście jak je zobaczyłem, przeszedłem na drugi koniec korytarza(odległośc ok.5 metrów).W dzieciństwie nie chorowałem na ospę, czy mogę teraz się zarazic, i czy leciec do przychodni i zaszczepic się przeciwko ospie( podobno do 72 godzin,da mi bezpieczeństwo?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko zarażenia jest niewielkie. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.