Kontrolna tomografia komputerowa po usunięciu torbieli z guzem na nerce
Jeżeli została usunięta torbiel z guzem na nerce to kiedy należy zrobić kontrolną tomografię.lekarz prowadzący najpierw powiedział że za pół roku,a teraz przy następnej wizycie powiedział że za rok.Martwimy się i nie chcemy przegapić aby znowu stało się coś złego.Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Witam. Po pierwsze jaki to był guz?? Nerki są stosunkowo łatwo "osiągalne" badaniem USG i to badanie można częściej powtarzać kontrolując rozwój sytuacji. Zależnie od rozpoznania histopatologicznego wyciętego guza onkolog decyduje o bardziej inwazyjnych badaniach.
Dr n. med. Marek Rawski
SZanowna Pani - proste rozwiązanie: CT można wykonać nawet za rok, ale w miedzyczasie np. nieobiążajace USG za 3 miesiace. Jest w stanie wykazać pewne, ewentualne nieprawidłowości, które przyśpieszą termin badania CT.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.