Kontrolne badania cholesterolu, wątroby i testosteronu

Dzień dobry. Zrobiłem badania na cholesterol, wątrobę i testosteron wyniki są następujące:cholesterol 210Trójglicerydy 146 mg/dlmg/dlHDL 48mg/dlLDL 133 mg/dlAspAt 15U/LAlAt 21U/Lg-GT 19 U/LTestosteron 5.50ng/mlMam 25 lat czy te wyniki są dobre? czy powinienem zgłosić się do lekarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie napisał Pan rzeczy najważniejszej, tj. z jakiego powodu wykonał Pan badania. Mówiąc ogólnie wyniki nie odbiegają w sposób istotny od normy. Ze względu na podwyższony cholesterol całkowity powinien Pan pomyśleć o zmianie diety.