Kontuzja barku u 34-letniego mężczyzny
Witam Poszę o pomoc. 2 m-ce wstecz doznałem kontuzji barku na siłowni, stwierdziłem że to naderwanie, ból nie był silny, jedynie wzrastał pod obciążeniem,uznałem że miesiąc wystarczy by się zagoilo. Po miesiącu wróciłem na siłownię jednak niewielki ból pozostał,postanowilem teraz zrobić RTG ponieważ staw obojczyka nieco wystaje poza zarys sylwetki.RTG wykazało " Nierówny zarys warstwy korowej powierzchni stawowej obojczyka, podejrzenie przebytego złamania" Cóż w tej sytuacji robić?

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Jeżeli doszło do złąmania i jego prawidłowego zrostu sugeruję dalsze zaprzestanie ćwiczeń przez kolejny miesiąc, ponieważ z opisu wynika, że doszło do złamania zmęczeniowego, które wymaga dłuższego czasu na wygojenie. PO tym czasie należy wrócić do treningów znacznie spokojniejszych, aby dać ciału szansę na dostosowanie się do nowych warunków i unikać przeciążeń.