Kontuzja odcinka szyjnego kręgosłupa po treningu

Witam,pewnego razu na treningu(dokładnie miesiąc temu) nabawiłem się lekkiej kontuzji odcinka szyjnego kręgosłupa ,bolało przez 3-4 dni,lecz zaczęło ,,strzykać,, gdy obracam szyje w lewo i spowrotem,nie towarzyszy przy tym ból,ale boje się,że coś mi sie stanie. Nie trenuje od tygodnia,bo w pewnym momencie obudziłem sie i zdrętwiała szyja.. na dzień dzisiejszy minimaly ból,lecz ,,strzykanie,, dalej nie schodzi.. Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dzień dobry, powinien się Pan zgłosić do lekarza ortopedy i wykonać badanie RTG kręgosłupa szyjnego. Bez badania klinicznego i dodatkowych badań obrazowych (być może, jeśli RTG okaże się niewystarczające, zostanie Panu zlecony rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa) nie jest możliwe zdiagnozowanie problemu.
Do momentu wizyty u lekarza nie powinien Pan nadwyrężać tej części kręgosłupa - wykonywać nagłych skrętów szyją, trenować.
Wizyta lekarska powinna się odbyć jak najszybciej z uwagi na progresję objawów bólowych.