Skręcenie odcinka szyjnego kręgosłupa w wyniku wypadku

Witam. W Środę miałam mały wypadek i w szpitalu okazało się ze mam SKRĘCENIE W ZAKRESIE ODCINKA SZYJNEGO KRĘGOSŁUPA i założyli mi kołnierz ortopedyczny na 3 tygodnie , ale po 2 dniach noszenia kołnierza strasznie mi się pogorszyło i nie mogę się za bardzo ruszać bo strasznie boli mnie lewa ręka i bark a przed założeniem kołnierza bolała mnie tylko głową i trochę szyja i nie wiem czy mam nadal zakładać kołnierz ortopedyczny czy zaprzestać jego noszenia ... proszę o poradę ;(

ja nie zalecam w ogóle kołnierza ortopeycznego bo daje często wtórne powikłania, wprowadzam od razu manipulacje powięziowe wg Typaldosa przynoszą natychmiastowy efekt , w zastepstwie można wprowadzić kinesiotaping, prosze pamietać aby nie nagrzewac karku , bo bardzo często robią sie w te okolicy triggerbandy ( pasma tkanki łacznej w powięzi o nie prawidłowym układzie , dajace ciągnacy i piekący ból wzdłóż przebiegu, ograniczenie ruchomości i pozorne osłabienie siły mięśni) a nie lubią one nagrzewania i elektroterapii