Korzyści zdrowotne zimno-gorących kąpieli

Witam, Jakie są korzyści zdrowotne zimno- gorących kąpieli? Mam na myśli stosowania gorącego prysznicu na przemian z zimnym ? jaki wpływ na nasze zdrowie mają takie praktyki ? a może to tylko mit że jest to zdrowe ?bardzo proszę o podpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

zarówno jedno i drugie postępowanie ma swoje korzyści i minusy, raczej proponuje stosować średnią tempertatur/

Dzień dobry,
naprzemienny prysznic poprawia krążenie krwi, ale również przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu, hartuje nasz organizm, polepsza termoregulację i usprawnia działanie systemu immunologicznego. Ponadto pomaga w redukcji bólów i sprzyja regeneracji powysiłkowej. Dzięki stymulacji krążenia krwi stanowi profilaktykę żylaków, poprawia wygląd skóry. Po naprzemiennym prysznicu skóra wydaje się gładsza, wyrównuje się jej koloryt, a cera wygląda na bardziej wypoczętą i promienną. Zastosowanie naprzemiennego masażu wodą z samego rana świetnie pobudza i orzeźwia, dodając energii na cały nadchodzący dzień.
W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam.