Kość powstająca nad górnym zębem

Witam, Od jakiegos czasu zrobila mi sie nad gorna dwojka twarda jakby kosc gulka nie zmieniona kolorystycznie i bez ropy widocznej, ktora boli przy dociskaniu zab rowniez pobolewa jak sie w niego uderzy np palcem. Kiedy dawno temu byl on leczony nie kanalowo. Nie ma na nim widoczne prochnicy co to moze byc takiego? Czy konieczne bedzie leczenie kanalowe?

Najprawdopodobniej trzeba będzie leczyć kanałowo ale nic nie można powiedzieć na pewno dopóki nie przeprowadzi się badania oraz zdjęc RTG.