Koślawe i asymetryczne stawy biodrowe w wyniku RTG miednicy

Witam, wczoraj otrzymałam opis zdjęcia rtg miednicy. "Koślawe i asymetryczne stawy biodrowe:" Reszta opisu była w porządku. Dodam iż przyczyną robienia zdjęcia były bóle w lewym podbrzuszu oraz częste bolesne zaparcia, a także bóle kręgosłupa. Różnica w wysokości bioder jest widoczna gołym okiem bo wynosi ponad 3 cm. Czy coś takiego się leczy?

Szanowna Pani, sugerowałbym konsultację ortopedyczną. Różnica w długości kończyn wynosząca 3cm wymaga wyjaśnienia ( wobec braku urazu w wywiadzie oraz schorzeń ortopedycznych wieku dorastania). W celu przyspieszenia procesu diagnostycznego do ortopedy powinna się Pani zgłosić ze wspomnianym zdjęciem miednicy oraz dodatkowo RTG kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego na stojąco. Po zbadaniu Pani ortopeda zaplanuje dalsze postępowanie (poszerzenie diagnostyki lub odpowiednie leczenie). Najczęściej jest to rehabilitacja - jednak w Pani wypadku najpierw trzeba postawić rozpoznanie. Pozdrawiam