Krąg przejściowy na pograniczu piersiowo-lędźwiowym
Witam, mam lat i od kilku miesięcy nęka mnie ból kręgosłupa w dolnej części, byłem na badaniu RTG i wykazało mi: krąg przejściowy na pograniczu piersiowo-lędźwiowym, prawostronna sakralizacja L5, niespojenie łuku kręgu S1, kręgozmyk ku przodowi na poziomie L5-S1, zwężenie tarczy m/kegowej L4-L5 i dyskopati ( te dwa ostatnie to chyba to samo ) w ostatnich dniach ból stał się nie znośny i promieniuje w lewej nodze do stopy, co radzicie zrobić gdzie pójść? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania RTG może świadczyć m.in. o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Rozpoznanie należy do lekarza. Dlatego sugeruję udać się wraz z wynikiem badania do lekarza zlecającego badanie, ortopedy lub neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.