Co oznacza wynik badania MR u 27-latki?

Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku RM kręgosłupa. Wynik z 2018r. Krąg przejściowy pogranicza L/S. Lumbalizacja S1. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych na poz. Od L3 do S1. Wynik z 2020r. Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1. Na poziomie L4-L5 centralna wypuklina krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy. Wynik z rtg 2018r. Kręgi przejściowe Th-L oraz L5-S1-odmiana anatomiczna. Wynik z rtg 2020r. niespojenie łuku kręgu S1 częściowo wydzielony kreg S1-odmiana rozwojowa. Kobieta 26lat. Ból promieniujący od pleców do palców stopy. Uczucie drętwienia nogi. Ból sięga do stopnia 7-8. Utrzymuje się od 2018r. W ostatnim czasie nasilony. Leczenie w kierunku rwy kulszowej, niestety bez większej poprawy.

MRI opis , CD do obejrzenia ; " RM kręgosłupa. Wynik z 2018r. Krąg przejściowy pogranicza L/S. Lumbalizacja S1. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych na poz. Od L3 do S1. Wynik z 2020r. Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1. Na poziomie L4-L5 centralna wypuklina krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy. Wynik z rtg 2018r. Kręgi przejściowe Th-L oraz L5-S1-odmiana anatomiczna. Wynik z rtg 2020r. niespojenie łuku kręgu S1 częściowo wydzielony kreg S1-odmiana rozwojowa. " Opisy badań MRI do interpretacji klinicznej, po badaniu.WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog