Krawienia - co to może być?

Mam taki problem: od stycznia tego roku coś się zaczęło dziać, a mianowicie w styczniu dostałam prawidłowo miesiączkę (zazwyczaj są one co 30 dni i trwają 5 dni), ale nie była to taka zupełnie normalna miesiączka, bo trwała 7 dni, była bardziej obfita i wylatywały mi dość dusze skrzepy. Zgłosiłam się wiec do lekarza, przepisał mi tabletki i żelazo, żeby krwawienie zanikło. Tydzień później poszłam do kontroli. Z badania ginekologicznego niby wszystko dobrze, przepisał mi więc luteinę na 2 miesiące. W pierwszym miesiącu brania tabletek okres pojawił się prawidłowo, czyli 5 marca, trwał 5 dni, ale w 16 dniu cyklu pojawiło się kolejne krwawienie i trwa już 3 dzień (powiem, że od 14 dnia cyklu brałam tabletki), stąd moje pytanie – co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Prawdopodobnie lekarz podejrzewał niewydolność ciałka żółtego (powszechna przyczyna krwawień) - dlatego przepisał luteinę. Jeżeli jednak krwawienia utrzymują się nadal, należy poszukać innej przyczyny. Szkoda, że nie podała Pani swojego wieku.

Możliwymi przyczynami nieprawidłowych krwawień z macicy są zaburzenia hormonalne, mięśniaki macicy (powodują wydłużone miesiącki i krwawienia międzymiesiączkowe), stany zapalne, rozrosty i polipy błony śluzowej macicy, zaburzenia krzepnięcia krwi (dość częste) oraz choroby ogólnoustrojowe.

Jeżeli krwawienia będą się powtarzać, powinna Pani ponownie udać się do lekarza w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki.