Krew podczas oddawania kału i guzki przy odbycie

Witam mam 19 lat i niecodzienny problem, otóż od pewnego czasu borykam się z kłopotliwymi doległościami odbytu. Boli, piecze i na papierze toaletowym pojawia się krew przy wypróżnianiu. Czuje przy podcieraniu guzki. Czy są to hemorodidy czy może coś gorszego?

To zapewne hemoroidy. Proszę w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ogólnym. On po bezpośrednim badaniu wyjaśni dokładnie czym są te guzki i zaleci odpowiedni sposób postępowania.