Dolegliwości przy hemoroidach

Cierpię od dawna na hemoroidy, dzisiaj zauważyłam cieniutki jakby sznurek wydobywający się ze szczeliny, jest koloru pomarańczowego. Odczuwam ból i pieczenie, jak przy hemoroidach. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Trudno mi określić co Pani ma na myśli, czym jest ta zmiana bez bezpośredniego badania. Taka zmiana być może jest szczeliną odbytu, która dość często współistnieje z hemoroidami. Szczelina odbytu – jest to głębokie pęknięcie lub owrzodzenie śluzówki odbytnicy, w którym w miarę upływu czasu może dojść do zapalenia. Szczelina może powodować ostry ból, pieczenie oraz często nieznaczne krwawienie. W przypadku takiego schorzenia trzeba pilnie najlepiej skonsultować się z chirurgiem ogólnym. On po bezpośrednim badaniu wyjaśni czym jest dokładnie ta zmiana oraz przedstawi odpowiedni sposób postępowania. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli nie pomoże leczenie zachowawcze to może być potrzebne leczenie zabiegowe.