Problemy z wypróżnianiem się i krew na papierze po oddaniu stolca

Jestem dziewczyną w wieku 25 lat. Przeszłam 2 blokady w kręgosłup lędźwiowy, ponieważ miałam operację na kolano. Od tamtej pory mam problemy z wypróżnianiem. Potrafię 3 dni nie oddać stolca. A ostatnio przy dużym parciu po oddaniu stolca mam na papierze trochę krwi. To nie pojawia się przy każdym wypróżnianiu tylko w sytuacji, gdy jest ból i mocne parcie. Co mam robić?

Takie objawy zaparć na pewno nie mają nic wspólnego z przebytymi w przeszłości znieczuleniami typu podpajęczynówkowego. To sytuacja kliniczna nie mająca z tym nic wspólnego. Zwykły przypadek związany z czasem. Zaparcia zapewne mają tło czynnościowe (leniwa perystaltyka jelit) lub związane są one ze złą dietą. Krew na papierze jest zapewne efektem powstałych żylaków odbytu na tle przewlekłych zaparć. Trzeba w tej sprawie udać się najlepiej na konsultację bezpośrednio do chirurga ogólnego. On po badaniu wyjaśni przyczynę krwawień i zaleci odpowiedni sposób postępowania ze względu na same zaparcia jak i żylaki odbytu.