Krew w kale a choroba hemoroidalna pierwszego stopnia

Około trzech miesięcy temu zauważyłem krew w kale. Udałem się do lekarza rodzinnego, następnie do proktologa, który wykonał badanie endoskopowe końcowych 50 cm jelita grubego. Stwierdził, że jest to choroba hemoroidalna pierwszego stopnia. Zastosowałem leczenie, jednak niewielkie krwawienia od czasu do czasu powracają, zwłaszcza gdy zdarzy się luźny stolec, który pojawia się również od czasu do czasu, zaparć nie mam. Czy ta krew może świadczyć o czymś innym niż zdiagnozowana choroba?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest ponowne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. proponuję zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie.