Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak działa żołądek?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych z końcowym odcinkiem pokarmowym (a więc chorób odbytu i chorób jelita grubego) zajmuje się proktolog.

Lekarz posiadający tę specjalizację zajmuje się głównie takimi chorobami, jak: wspomniane przez Panią hemoroidy, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, szczelina odbytu, uchyłki jelita grubego, ropień okołoodbytniczy czy wypadanie odbytu.

Do gabinetu proktologa zgłaszają się osoby borykające się z dolegliwościami układu wydalniczego, mające problem z wypróżnianiem, cierpiące z powodu wzdęć, zaparć i przewlekłych biegunek. Zdarza się, że zauważają one krew lub śluz w stolcu albo odczuwają ból lub pieczenie w okolicy odbytu.

Szczegółowe informacje dotyczące lekarza proktologa znajdzie Pani w poniższym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/proktolog.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy