Krew w moczu i niskie ciśnienie u dorosłego mężczyzny

witam.co robic gdy 50letnie mezczyzna nieche isc do lekarza .A mocz ma z krwią niskie cisnienie ,bladn y non stop go słabi....nogi spuchniete,dawniej byl alkoholikiem..a nie da sie przekonac zeby isc do lekarza siedzi tylko nic nieroni na pole juz przez 2tygodnie niebyl .wstanie tylko do wc

Witam serdecznie.
Krwawienie z dróg moczowych jest bezwzględnym wskazaniem do wizyty u lekarza i ustalenia jego przyczyny. Może ono wynikać bowiem z zakażenie dróg moczowych, obecności kamicy, a nawet nowotworu. Niskie ciśnienie i bladość najpewniej są skutkiem przewlekłego krwawienia, które nieleczone może doprowadzić nawet do śmierci chorego. Rozwiązaniem w tym przypadku może być zgłoszenie całej sprawy lekarzowi rodzinnemu, który może przyjechać na wizytę domową.

Witam, proszę mu powiedzieć, że rozmawiała Pani z lekarzem na temat jego stanu zdrowia i lekarz stwierdził, że stanowczo powinien zgłosić się na badanie. Pozdrawiam RH