Krew z nosa i nieżyt

Męszczyzna lat 21. Od dwoch dzni zauwazylem ze gdyrz wloze palca do nosa to widuje krew w nie wielkich ilosciach, po chwili juz jej nie ma, praktycznie z jednej dziórki( prawej) stresoje sie przy tym ponieważ choruje na nerwice lękową i mysle ze to cos powaznego. Z dwa razy mi sie zdarzylo że z rana slina byla brązowa, a po chwili leciala krew i pozniej przestawalo. Od miesiaca nawet dluzej ciagle mam zatkany nos, oby dwie dziórki, badzi raz lewa a raz prawa, cieszko mi sie oddycha. Nerwica ?

Witam, aby mówić w tym przypadku o nerwicy najpierw należy wykluczyć inne przyczyny krwi z nosa. Krew z nosa może być objawem wielu różnych dolegliwości i dopiero po ich wykluczeniu można mówić o objawach nerwicowych. Proponuje wizytę u laryngologa, bo może to być np.ranka śluzówki nosa,która skutkuje takimi objawami. Nerwica może powodować ogólne obniżenie odporności, jednak zatkany nos bardziej ma związek z zatokami i wskazane jest badanie laryngologiczne.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Dzień dobry,

mało prawdopodobne. Proszę udać się do lekarza ogólnego po skierowanie do laryngologa.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski