Krew z odbytu a alkohol

Od kilku lat po oddaniu stolca jest w nim krew. Na poczatku bylo malo, potem coraz wiecej i wiecej. 5 lat temu mialem robiona kolonoskopie i nic nie wykazalo. Przez ostatnie 3 miesiace krew pojawiala sie regularnie, aby po tym czasie na dwa tygodnie nie pojawiala sie ani razu, az do dzis kiedy znowu sie pojawila w duzej ilosci. zauwazylem ze wplyw ma na to alkohol bo gdy sie upije na drugi dzien mam rozwolnienie z zywa krwia.Gdy przez kilka dni nie pije sytuacja sie uspokaja i nie krwawie.Co to?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane chorobą hemoroidalną. Nie można wykluczyć innych patologii w obrębie dystalnego odcinka przewodu pokarmowego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty gastroenterologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.