Kropka na mózgu w badaniu USG głowy

witam moj syn gra w hokeja ostatnio spadl i udezyl sie w glowe zrobiono mu usg i wykrryo kropke na muzgu co to moze byc

Ale USG mózgu u dużych dzieci nie wykonuje się. Nie ma takiego sformułowania w medycynie jak kropka na mózgu. Proszę o konkretne informację czyli dokładny opis badania zapewne RTG lub TK głowy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie wiem co ma Pani na myśli pisząc "kropka na mózgu". Wynik powinien ocenić lekarz, który zlecił wykonanie badania.