Mierne poszerzenie bruzd i szczelin mózgu i móżdżku
Witam. Niedawno mialem wypadek w pracy i uderzylem sie w glowe. W szpitalu mialem zrobiona TK i opis jest nastepujacy. Przegladowe badanie glowy wykazuje mierne poszerzenie bruzd i szczelin mozgu i mozdzku. Nie stwierdza sie zmian pourazowych ONU,zwlaszcza ciasnoty ani krwiaka. Prosze o przetumaczenie tego badania . Na rozpoznaniu od neurochirurga mam napisane slowo wstrzasienie. Dziekuje

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
W wyniku upadku doznał Pan wstrząśnienia mózgu, czyli krótkotrwałego zaburzenia funkcji mózgu, ale bez zmian w jego strukturze. Opis badania TK to potwierdza.
Pozdrawiam