Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krostki i bąbelki po solarium i mezoterapii igłowej

Witam mam pytanie 04.09 miałam zrobioną mezoterapie igłowa na ujedrnienie...dmae" cos takiego tydzien po zabiegu z własnego niedopatrzenia poszłam na solarium i wyszły mi krostki .........babelki bez płynu z dnia na dzien schodza jednak kolejny zabieg mam 18.09 co robic dlaczego to sie pojawilo i czy moge wykonac zabieg pownonie gdyż działa.....i bardzo bym chciała
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Usuwanie blizn potrądzikowych

Trądzik to zmora wielu młodych osób. Może szpecić twarz przez długie miesiące, a nawet lata. Po trądziku mogą pozostać nieestetyczne blizny. Jak można je usunąć? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Nie pisze Pani gdzie te zmiany się pojawiły? Czy w miejscu robienia mezoterapii? Trudno bez zobaczenia tych zmian wyrokować czego były wynikiem. Podejrzewam, że zabieg miała Pani wykonany jednym z preparatów z serii Derma Heal. O ile nie jest wskazane solarium zaraz po zabiegu to zmiany, które się pojawiły mogą być wynikiem samego opalania - (kwestia ustawień? długości ekspozycji?) jednym słowem ciężko bez zobaczenia coś pomóc. Jeżeli będzie Pani miała te zmiany w miejscu gdzie byłą mezoterapia, to póki jest stan zapalny i tak tego zabiegu nie można wykonać. Proponuję na razie odstawić solarium w trakcie cyklu mezoterapii.

0

Jednym z zaleceń po zabiegu mezoterapii igłowej jest nie korzystanie z solarium! Prawdopodobnie doszło do reakcji zapalnej w miejscach iniekcji.
Proszę zgłosić się do gabinetu, gdzie wykonywany był zabieg. Zanim zastosuje Pani cokolwiek na twarz powinien obecny stan obejrzeć specjalista.

0

Dzień dobry,

Po zabiegu mezoterapii należy unikać opalania. Najlepiej udać się do gabinetu w którym był wykonywany zabieg, by spojrzał na Panią lekarz.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0

Proszę zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg niech obejrzy stan skóry, może doszło do jakiegoś zakażenia?

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy