Krostki wokół kącików ust

Wyszły mi koło kącików ust jakieś małe chrosteczki zastosowałam maść Elocom. Posmarowałam zeszło, jak przestałam wyszło z powrotem, smarowałam tak miesiąc a to było większe i większe i po drugiej stronie ust też wyszło.Myślałam że to opryszczka, kupiłam Hascovir pro, nie pomogło. Miedzy czasie zaczełam pić wapno, nie pomogło, w końcu w aptece pani powiedziała że to uczule na steryd i dała maść Dermovit A. Tez nie pomaga. teraz mam to już na pół twarzy, boli, jest czerwone i podrażnione. pomocy

Witam! Opisane zmiany mogą być wynikiem zarówno reakcji alergicznej (nie w każdym przypadku alergii skórnej wystarczają leki działające miejscowo, nieraz konieczne jest przyjmowanie preparatów doustnych), jak i niedoboru witamin z grupy B z wtórnym nadkażeniem bakteryjnym lub grzybiczym. Myślę że w tej sytuacji preparaty dostępne w aptekach bez recepty będą nieskuteczne, dlatego proponuję wizytę u dermatologa.