Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krostki wokół kącików ust

Wyszły mi koło kącików ust jakieś małe chrosteczki zastosowałam maść Elocom. Posmarowałam zeszło, jak przestałam wyszło z powrotem, smarowałam tak miesiąc a to było większe i większe i po drugiej stronie ust też wyszło.Myślałam że to opryszczka, kupiłam Hascovir pro, nie pomogło. Miedzy czasie zaczełam pić wapno, nie pomogło, w końcu w aptece pani powiedziała że to uczule na steryd i dała maść Dermovit A. Tez nie pomaga. teraz mam to już na pół twarzy, boli, jest czerwone i podrażnione. pomocy
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Witam! Opisane zmiany mogą być wynikiem zarówno reakcji alergicznej (nie w każdym przypadku alergii skórnej wystarczają leki działające miejscowo, nieraz konieczne jest przyjmowanie preparatów doustnych), jak i niedoboru witamin z grupy B z wtórnym nadkażeniem bakteryjnym lub grzybiczym. Myślę że w tej sytuacji preparaty dostępne w aptekach bez recepty będą nieskuteczne, dlatego proponuję wizytę u dermatologa.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy