Krosty na nogach po stosowaniu antybiotyku

Na nogach powyżej kostek po braniu antybiotyku pojawiły mi się krosty podobne do liszaja .Skóra z tych krost łuszczy się .Krosty nie swędzą ,nie bolą .Czy to jest jakiś grzyb ,uczulenie na antybiotyk ,czy coś innego.Zaznaczam,że lekarstwo to brałam w lecie .

Lek. Marta Gryszkiewicz

Uczulenie do tego czasu już by zniknęło, gdyż potencjalny alergen przestał być zażywany. Wskazana konsultacja dermatologiczna. Lekarz musi ocenić charakter zmian. Na tej podstawie wysunie podejrzenie diagnozy lub zleci dodatkowe badania w celu dalszej diagnostyki.