Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krosty na nogach po stosowaniu antybiotyku

Na nogach powyżej kostek po braniu antybiotyku pojawiły mi się krosty podobne do liszaja .Skóra z tych krost łuszczy się .Krosty nie swędzą ,nie bolą .Czy to jest jakiś grzyb ,uczulenie na antybiotyk ,czy coś innego.Zaznaczam,że lekarstwo to brałam w lecie .
KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc - poparzenia

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Uczulenie do tego czasu już by zniknęło, gdyż potencjalny alergen przestał być zażywany. Wskazana konsultacja dermatologiczna. Lekarz musi ocenić charakter zmian. Na tej podstawie wysunie podejrzenie diagnozy lub zleci dodatkowe badania w celu dalszej diagnostyki.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy