Krosty na plecach u 2-latka

Witam moje 2 letnie dziecko co kilka tygodni dostaje chrosty na plecach, rękach czasem nogach. Zazwyczaj jest ich kilka w różnych ułożenia niedaleko siebie. Są one podobne do chrost ospowych jednak nie są one ropne. Pediatra sugerował ugryzienia pcheł bądź pluskwy jednak to wykluczylismy. Córka ma dość wrażliwa skórę czy przyczyną takich objawów może być krem Nivea sos, czerwony barwnik, a może to że jest kapana zbyt rzadko?? Jednego dnia rączki buźka pupka a na drugi kąpiel całkowita.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to być na tle alergicznym, kąpiele raczej bym wykluczla jako przyczynę objawów.
Pozdrawiam