Krótkie cykle miesiączkowe a problemy z zajściem w ciążę

Witam, mam 29 lat i juz od roku staramy sie z mezem o dziecko, niestety bezowocnie. Mieszkamy w Anglii i tutaj na badania kieruja dopiero po 2 latach staran dlatego chcialam sie dowiedziec czy mam powody do niepokoju. Tabletki bralam od 8 lat, odstawilam w grudniu tamtego roku. Miesiaczki mam regularne ale cykle krotkie 24 dniowe. 2-3 dni przed okresem mam niewielkie plamienia. Miesiaczki nie sa zbyt obfite. Testy owulacyjne zawsze wychodza pozytywne poczawszy od 12 dnia cyklu. Prosze o opinie.

Aleksander Ropielewski

Faktycznie diagnostykę niepłodności powinno rozpoczynać się po 2 latach bezskutecznych starań o potomstwo przy braku stosowania antykoncepcji. Z pewnością 8 letnie stosowanie antykoncepcji hormonalnej mogło zaburzyć czynność przysadki i balans hormonalny, co może być przyczyną takich objawów, które same w sobie nie są niepokojące.