Krótkotrwałe zawroty głowy u 68-latki

Mam 68 lat. Ciśnienie krwi wyrównane lekami prawidłowe, średnio 125/75/75. Mierze je codziennie. Od jakiegoś czasu miewam prawie codziennie krótkotrwałe, lekkie zawroty głowy, bez bólu głowy. Bardzo duzo chodzę i spaceruje, a około 1,5 godz. dziennie, uprawiam nording walking. Lekarz pierwszego kontaktu twierdzi, ze to z nadmiaru tlenu. Zdarza to mi się tak zawsze w czasie marszu, ale także sporadycznie w domu podczas siedzenia. W takim momencie czuje niepokój i ułamkowe mrowienie w głowie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zawroty głowy mogą mieć bardzo wiele przyczyn, w tym laryngologiczne, kardiologiczne, układowe, itd. Zdecydowanie warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne. Jeśli ich wyniki będą prawidłowe, a dolegliwości będą się nasilać konieczna będzie diagnostyka specjalistyczna.